Araştırma Webinarı: “Çocuklarla Sanat Çalışmalarının Çocuk Hakları Kültürüne Katkısını Değerlendirmek”

Yazar: 27 Eylül 2020Eylül 28th, 2020Haberler

21 Mayıs 2020’de saat 17.30 – 19.00 saatleri arasında; projemizin 2019 ayağında tamamladığımız “Çocuklarla Sanat Çalışmalarının Çocuk Hakları Kültürüne Katkısını Değerlendirmek” araştırmamızın özet bulgularını anlatmak üzere bir webinar gerçekleştirdik.

Genç Sesler Projesi ile işbirliği yapmış 12 kurumdan koordinatörler ve sanat eğitmenleri/atölye kolaylaştırıcıları ile yapılan görüşmelerle ortaya çıkan araştırmamızın genel hatları ve mevcut öneriler; araştırmayı meydana getiren uzmanımız Melda Akbaş’ın aktarımı ile 35 kişinin katılımcıya ulaştı. 

Webinarı izlemek için youtube kanalımızı, araştırmanın PDF haline ullaşmak için ise yayınlar linkimizi kullanabilirsiniz.

Hakkında

Genç Sesler, İsveç ve Türkiye’deki çocuklar ve gençler için çocuk katılımı ve kültür politikalarının temel sorunlarını ele alarak yenilikçi fikirleri tartışmak ve sunmak için bir alan/platformdur. Genç Sesler, yeni başlangıçların ve iş birliklerinin peşindedir. Biz diyalog geliştiren ve ilham veren alanların güçlü çocuk katılımını gerçekleştirmeye bizi bir adım daha yaklaştırdığına inanıyoruz.