Skip to main content
Haberler

Çocuk Hakları Temelli Yaklaşım Paneli ve Belediye Çalışanlarına Eğitim İçin Bilecikteydik.

Yazar: 9 Şubat 2020Şubat 13th, 2022Yorum bulunmadı.

Hedef Kitle:

İçerik Dili:

Özet:

Tahmini Okuma Süresi: < 1 dakika

Projemizin kapasite geliştirme ve güçlendirme programı kapsamında 2019 yılı planlanan faaliyetlerimizde yer alan; verdikleri kararlar ile çocuklar üzerinde etkili olan belediyelere ve çocuklarla çalışan sahadaki kurumlara yönelik çocuk hakları temelli yaklaşım farkındalık çalışmalarımızdan ikincisini 14 – 15 Ocak tarihlerinde Bilecik’te gerçekleştirdik.

Bilecik Belediyesi’nin davetiyle yapılan 2 günlük çalışmanın ilk gününde; Bilecik Kongre Merkezi’nde BİLGİ Çocuk Çalışmaları’ndan Gözde Durmuş’un konuşmacı olduğu, çocuk hakları temelli yaklaşım konulu bir seminer düzenlendi. Seminere Bilecik Belediyesi’nden karar vericiler, Bilecikte çocuklarla çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarından ve meslek örgütlerinden temsilciler ile ilde yer alan lise ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden öğrenciler olmak üzere toplamda 150 kişi katıldı.

Hemen ardından bir buçuk gün süren ve belediyenin her departmanından karar verici konumundaki 27 katılımcının yer aldığı; çocuk hakları temelli yaklaşım, çocuk bakış açısı, çocuk koruma, çocuk katılımı gibi konular üzerine tartışmayı ve farkındalık kazanmayı amaçlayan oturumlardan oluşan eğitimimiz gerçekleştirildi. Eğitimin sonunda ise katılımcılar çocuk hakları temelli yaklaşımı çalışmalarına nasıl uyarlayabileceklerine yönelik bir aktivite planlaması oluşturdular.

Bilecik Belediyesi’ne misafirperverlikleri ve karşılıklı öğrenme ortamının oluşmasını sağlayan davetleri için teşekkür ederiz.