Skip to main content
DUYURU

Çocuk katılımı konusunda güçlenmek için hazırladığımız eğitimlere katılmak ister misiniz?

Yazar: 1 Şubat 2022Nisan 18th, 2022Yorum bulunmadı.

Hedef Kitle: Yetişkinler

İçerik Dili:

Özet: Çocuklarla çalışan sivil toplum kuruluşlarının ve belediyelerin katılabileceği "çocuk katılımını destekleme" eğitimleri hazırladık.

Tahmini Okuma Süresi: < 1 dakika

Genç Sesler Projesi’nin temel hedeflerinden biri çocukların katılım hakkının hayata geçmesine katkıda bulunmak. Bu amaçla 2021 yılında sivil toplum ve belediyelere yönelik çocuk katılımı eğitimleri hazırlandı ve yapıldı. Bu eğitimler, Genç Sesler Projesi kapsamında daha önce düzenlenen çocuk katılımı eğitimine katılan uzmanlardan oluşan bir ekiple birlikte geliştirildi. Deneme eğitimleri de bu ekip tarafından gerçekleştirildikten sonra eğitim programları son haline getirildi. Eğitimleri deneyimlemek için işbirliği yaptığımız Çocukluk Bizde Kalsın Derneği’ne, Her Yerde Sanat Derneği’ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve Eyüpsultan Belediyesi’ne ve bireysel eğitimlere dahil olan tüm katılımcılara teşekkür ederiz. 

Hazırlanan dört eğitim programının içeriği: 

  • Sivil Toplumda ve Kültür Kurumlarında Çalışanlara Yönelik Bireysel Güçlenme Eğitim Programı için tıklayın. 
  • Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Kültür Kurumlarına Yönelik Kurumsal Güçlenme Eğitim Programı için tıklayın. 
  • Çocuklar için Kapsayıcı ve Katılımcı Belediye Olmak: Belediye Çalışanlarına Yönelik Bireysel Güçlenme Eğitim Programı için tıklayın. 
  • Çocuklar için Kapsayıcı ve Katılımcı Belediye Olmak:  Belediyelere Yönelik Kurumsal Güçlenme Eğitim Programı için tıklayın. 

Bireysel güçlenme eğitimleri için duyurular Genç Sesler web sitesi ve sosyal medya hesabımız üzerinden yapılmaktadır. Takip edebilirsiniz. 

Kurumunuzu güçlendirmeye yönelik eğitimleri talep etmek için ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.