Genç Sesler İşbirliği Topluluğu Buluşmalara Devam Ediyor.

Yazar: 7 Ekim 2020Kasım 22nd, 2020Haberler

2018 yılı Haziran ayından itibaren işbirlikleri oluşturmak, birlikte üretmek ve düşünmek için bir araya gelen Genç Sesler İşbirliği Topluluğu üyeleri pandemi döneminde de çevrimiçi buluşmalar ile bağlantıda kalmaya ve topluluk olma süreci üzerine düşünmeye devam ediyor. 

Mart ayında pandemi döneminde çocuklarla çalışma üzerine birlikte düşünme toplantısı ile buluşmalara devam ettiğimiz bu süreçte, topluluğumuzdan Ceyda Özdemir’in katkısı ve moderasyonu ile Derin Demokrasi kavramı üzerine öğrenmek ve tartışmak için yaz mevsiminde iki toplantıda bir araya geldik. Hem çalışmalarımız ile ilgili birbirimizi güncelledik hem de topluluk olma araçlarında “Derin Demokrasi” yönteminin detaylarını öğrendik. 

8 Eylül’de ise Eğitim Reformu Girişimi’nden Suat Kardaş’ın sunumyla “Kolektif Etki Yaklaşımı” üzerine konuşmak için buluştuk ve yaklaşımı topluluğumuza ilham olabileceği noktalar üzerinden tartıştık.

Hakkında

Genç Sesler, İsveç ve Türkiye’deki çocuklar ve gençler için çocuk katılımı ve kültür politikalarının temel sorunlarını ele alarak yenilikçi fikirleri tartışmak ve sunmak için bir alan/platformdur. Genç Sesler, yeni başlangıçların ve iş birliklerinin peşindedir. Biz diyalog geliştiren ve ilham veren alanların güçlü çocuk katılımını gerçekleştirmeye bizi bir adım daha yaklaştırdığına inanıyoruz.