Genç Sesler İşbirliği Topluluğu Yol Haritasını Belirlemek İçin Buluştu

Yazar: 6 Mart 2020Kasım 22nd, 2020Haberler

2018 yılı Haziran ayından beri Genç Sesler Projesi kapsamında çocukların kültür – sanat ile bağlantısını ve çocuk katılımını farklı bir yaklaşım açısından düşünmek ve işbirlikleri geliştirmek için buluşan Genç Sesler İşbirliği Topluluğu yeni dönemdeki stratejisini konuşmak ve paylaşmak üzere Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın Acıbadem ofisinde 24 Şubat 2020 Pazartesi günü tekrar bir araya geldi.

Toplantıda hem “Çocuklarla Sanat Çalışmalarının Çocuk Hakları Kültürüne Katkısını Değerlendirmek” adlı araştırmanın önbulgularının küçük bir sunumu yapıldı hem de topluluktaki kişi ve kurumlardan alınan geri bildirimlerle 2020 yılında nasıl bir yol izlenebileceği üzerine tartışıldı.

Hakkında

Genç Sesler, İsveç ve Türkiye’deki çocuklar ve gençler için çocuk katılımı ve kültür politikalarının temel sorunlarını ele alarak yenilikçi fikirleri tartışmak ve sunmak için bir alan/platformdur. Genç Sesler, yeni başlangıçların ve iş birliklerinin peşindedir. Biz diyalog geliştiren ve ilham veren alanların güçlü çocuk katılımını gerçekleştirmeye bizi bir adım daha yaklaştırdığına inanıyoruz.