Genç Sesler İşbirliği Topluluğu’nda 2021 Planları

Yazar: 31 Ekim 2020Kasım 11th, 2020Haberler

2018 yılının Haziran ayından itibaren çocuklara etki eden katılım ve kültür politikalarına dair tartışmak, fikir çarpıştırmak ve birlikte üretim için işbirlikleri oluşturmak için buluşmalarda bir araya gelen; Türkiye’de hak temelli nitelikte ve sanat aracılığıyla bireysel olarak çocuklarla çalışan kişilerden ve aynı nitelikte kurum temsilcilerinden oluşan Genç Sesler İşbirliği Topluluğu 23 Ekim 2020 Cuma günü bir araya geldi ve 2021 planlarını değerlendirdi. 

Alınan kararlardan bir tanesi 2 yıldır BİLGİ Çocuk Çalışmaları tarafından yürütülen sekreterya görevinin topluluk üyelerinden gönüllü olanlar arasında paylaşılmasıydı. Topluluk olarak 2021’de yapılacak toplantıların içeriğinde besleyici kavramsal tartışmalar yapma ve özellikle pandemi döneminde yürütülen çalışmalara dair deneyimleri duyabilmek için aktif iletişimde olma ihtiyacı özellikle vurgulandı.  

Topluluğa önümüzdeki aylarda verimli ve keyifli geçecek buluşmalar diliyoruz.

 

Hakkında

Genç Sesler, İsveç ve Türkiye’deki çocuklar ve gençler için çocuk katılımı ve kültür politikalarının temel sorunlarını ele alarak yenilikçi fikirleri tartışmak ve sunmak için bir alan/platformdur. Genç Sesler, yeni başlangıçların ve iş birliklerinin peşindedir. Biz diyalog geliştiren ve ilham veren alanların güçlü çocuk katılımını gerçekleştirmeye bizi bir adım daha yaklaştırdığına inanıyoruz.