Skip to main content
BLOG

Yetişkinlerle çocuk katılımı konuşurken “Yol” animasyon filmi nasıl kullanılabilir?

Yazar: 11 Şubat 2022Nisan 18th, 2022Yorum bulunmadı.

Hedef Kitle: 9+ yaş

İçerik Dili:

Özet:

Tahmini Okuma Süresi: < 1 dakika

Bu filmi neden hazırladık?

“Yol” filmini, yetişkinlerin çocuklara yönelik yaklaşımlarını fark etmelerini, günlük hayattaki pratiklerini düşünmelerini ve kendi tutumlarını dönüştürmeye yönelik ne yapabileceklerini keşfetmelerini sağlamak için hazırladık. Film ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için hazırladığımız blog yazısını ve BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi ekibinin yer aldığı röportajı okuyabilirsiniz. 

Bu film ile nasıl çalışmalar yürütülebilir?

Ebeveynler, öğretmenler, sivil toplum çalışanları gibi farklı gruplardaki yetişkinlere yönelik çocuk hakları, çocuk katılımı, çocuk algısı, insan hakları eğitimlerinde bu film kullanabilir. 

Eğitimlerde filmi katılımcılarla birlikte izleyerek “Burada ne görüyorsunuz?” Günlük hayattan buradaki yaklaşımlara örnek olabilecek davranışlar aklınıza geliyor mu?” gibi sorular eşliğinde günlük pratiklerimiz üzerine düşünmeye ve bu pratikleri sorgulamaya, nasıl dönüştürebileceğimizi konuşmaya çalışıyoruz. 

Bu filmi eğitimlerimde kullanabilir miyim?”

Bu film, çocuk katılımı konusunda eğitim çalışmaları yapmak isteyenlerin kullanımına ücretsiz olarak açıktır. Filmi nasıl kullanabileceğinize ilişkin etkinlik yönergesini indirebilirsiniz.

Filmi izlemek için tıklayın.

Filmin sesli betimlemeli versiyonunu izlemek için tıklayın. 

Sorularınızı sormak ya da deneyiminizi paylaşmak için bize yazabilirsiniz.